Aşırı abartılan eski filmler

Aşırı abartılan eski filmler

Bazı filmler vardır klasik, kült, efsane, sanat eseri hatta kutsal emanet olarak nitelendirilip öpüp başa konulabilir. Ancak öyle filmler vardır ki yorumları okuduğunuzda Yeşil Yol, Yüzüklerin Efendisi yada Çığlık gibi efsaneler arasında olduğunu düşünür ona göre bir beklenti içine girersiniz ancak izlerken hayalleriniz kırılır.

Korku özelinde betimlemek gerekirse yorumlarda “gözümü açamadım”, “bakamadım”, “uyuyamadım” gibi ifadeler geçer ancak filmi izlerken ailecek uyursunuz. İşte o tür filmlere değinmek istiyorum. Eski olmaları ve pr çalışmasına ihtiyacı olmadığı için bu yorumların taraflı olarak yapılamayacağı için neden ve ne şekilde yapıldığı bilinmeyen bu yorumlar ilgi odağı olmayı gerçektende hakediyor.

Lafı fazla uzatmadan abartılan filmler köşemize geçelim, ilk filmimiz korku – ekstreme kategorisinden;

I Spit On Your Grave 1978

Önce remake yapılan ve çok tutmasının ardından üçleme yapılan filmin orjinali aynı isimle 1978’de beyaz perdeye girmiştir. Remake filmlerin orjinalinin ismini kullanarak para kazanmak amacıyla çok daha kötü bir çekilde tekrar çekilmesi klişesini bozan bu yapım remake filminin çok iyi olmasına rağmen oldukça vasat! Filmde yapım yılından günümüze kadar herhangi bir dönemde ekstreme sayılabilecek herhangi bir unsur bulunmuyor. Cinsellik yönünde ise aynı kulvardaki diğer yapımlara kıyasla aziz gibi kalıyor. Şiddet, korku, cinsellik, kan yada herhangi bir konuda, hiç bir aşırılık göstermeyen bu film, mantık hataları, sıkıcılık ve kötü filmografi ile ön plana çıkarak listemizin başını çekiyor.

Pacific Rim

Konu ilginç olsa dahi film Hollywood klişeleri ve Birleşik Devletler ordu propogandası olmaktan ileri geçemeyen ve en yüksek bütçeli kamu spotları arasında kuşkusuz yer aldığını düşündüğüm bu yapımı pür dikkat izlemenizi asla tavsiye etmem. Bir şey ile meşgul iken yada arkadaşlarınızla oturduğunuz zaman görsel zevk amaçlı izleyebileceğiniz klişeler filmi.


Yazar: sevdam

Görüntüleme: 165 defa

Kategori: Kültür & Sanat

Yayınlanma Tarihi: 09 Kasım 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Sohbet - Chat - Sohbet Odaları - Mobil Sohbet - Yetişkin Sohbet - İslami Sohbet - Mynet Sohbet - Kelebek Sohbet - Geveze Sohbet - Alem Sohbet - Söyle Sohbet - Tr Sohbet
warez Cami Halısı